Kolorowe kredki w pudełeczku noszę! Dzień Kredki

22 Listopada święto obchodzi kredka. Co byśmy zrobili bez tych kolorowych przyrządów do rysowania? Co zrobiłoby Twoje dziecko bez nich? Ciężko sobie to wyobrazić, prawda? Niby zwykły kawałek drewna z kolorowym rysikiem w środku, a tak wiele możliwości. Tyle sposobów na wyrażanie siebie, swoich uczuć oraz obaw. Kredki, jesteście niesamowite!

 

Kredki świecowe, pastele, ołówkowe… do wyboru do koloru.

Już najmłodsze dzieci okazją zainteresowanie kredkami. Z początku bobasy poznają ich smak, by za jakiś czas można było wykorzystać ich potencjał na ścianach mieszkania:). Następnie maluchy odkrywają, że kartka papieru lub kolorowanka to właściwsze rozwiązanie. Chociaż wydawać by się mogło, że nauka kolorowania i rysowania idzie bardzo powoli, to trzeba dać dziecku czas i pozwolić wyjeżdżać za linię. Nie ma lepszej frajdy od trzymania kredki w dłoni i jeżdżenia nią gdzie się da. Dosłownie.

Nieco starsze dzieci potrafią pokolorować kolorowankę, nie wyjeżdżając za linie oraz namalować piękny obrazek, a nawet laurkę. Tylko mamy znają te wspaniałe uczucie, kiedy pociecha wręcza dzieło swojego autorstwa. Zbyt duże policzki, rozczochrane włosy i ubranie, którego nigdy nie nosimy- dziecięca wyobraźnia nie zna granic i to jest najważniejsze w tym wszystkim. Pozwólmy dzieciom się wyrażać za pomocą kredek.

Czasami rysunki mówią więcej niż rozmowa z kilkulatkiem, a nawet starszym dzieckiem. Warto oglądać wszystkie uważnie i zapytać dziecko, co miało na myśli, tworząc obrazek. Nie należy śmiać się z prac plastycznych dzieci oraz ich krytykować. Każde dziecko jest inne i inaczej widzi Świat- to świadczy tylko o nieskończonej wyobraźni oraz talencie. Warto również zachęcać pociechę do rysowania, a kiedy zauważymy, że naprawdę to lubi- może czas zapisać go na zajęcia dodatkowe z plastyki?

Kredki są przyjaciółmi dzieci. Uczą kolorów, cierpliwości, pokory i przede wszystkim- nigdy się nie nudzą. Nie da się powtórzyć takich samych rysunków, a koncepcja nieważne jak zbliżona- zawsze wyjdzie inna. Uspokajają, są świetnym sposobem na zabicie nudy i przede wszystkim- można je zabrać wszędzie i są bardzo niedrogie. Do ogródka, do przyjaciółki, a nawet do pociągu- nie istnieje chyba bardziej uniwersalna zabawka dla dzieci.

Kredko, wszystkiego najlepszego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

# Ku przestrodze
close slider
Slider