Ciekawe propozycje książkowe od Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Czytanie książek przynosi ogrom korzyści. Rozwija wyobraźnię i pamięć, umożliwia pogłębianie wiedzy, uczy zasad społecznych, a także wzmacnia poczucie własnej wartości. Warto więc od najmłodszych lat zachęcać dzieci to tej formy spędzania wolnego czasu. 

W życiu prawie każdego dziecka następuje etap fascynacji dinozaurami. Książek na ten temat powstało naprawdę wiele. „Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury” jest jednak wyjątkowa. Dlaczego? 

Po pierwsze jest to książka obrazkowa, do której ilustracje stworzyła Emilia Dziubak. Rysunki tej ilustratorki są niepowtarzalne i zachwycające. Można je oglądać wiele razy i nigdy się nie nudzą. Po drugie książka ma kartonowe, solidne strony, dlatego nie straszne jej są małe rączki, które czasami szarpną za stronę lub rzucą książką o podłogę. Temat został ujęty w ciekawy i przystępny sposób. Młody czytelnik znajdzie tu sporo informacji na temat dinozaurów oraz zadania interaktywne do wykonania.

Kolejna z propozycji „Wierszyki ćwiczące języki” to książka, która bawi i uczy. Jest to zbiór rymowanek logopedycznych dla dzieci w wieku 4-6 lat. Wspomaga rozwój mowy oraz pomaga w pracy z dziećmi mającymi trudności logopedyczne.

Dużym plusem tej propozycji jest fakt, iż trzymając ją w ręku nie mamy wrażenia, że jest to książka specjalistyczna, a czytając ją że wykonujemy jakieś ćwiczenia. Kto choć raz próbował zmotywować kilkulatka do wykonania jakiegoś zadaniaten wie, że nie jest to sprawa prosta. Tutaj tego problemu nie ma. Dzieci chętnie sięgają po tę książkę, ponieważ jest zabawna i pięknie wydana. Poza tym to propozycja typu dwa w jednym. Przy okazji ćwiczeń języka, ćwiczymy również brzuchy. Trudno bowiem nie śmiać się z rymów zawartych w wierszykach oraz dowcipnych ilustracjiAutorem rysunków jest Joanna Kos, której kreskę możecie kojarzyć z książki „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” lub z serii książek o Puciu. Ilustracje tej autorki są jak zawsze pomysłowe i zabawne.

„Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” to książka autorstwa Asi Gwis, graficzki i ilustratorki. Jak więc można się domyślać, jest to propozycja głównie obrazkowa.

Ilustracje są przepiękne, bogate zarówno w kolory, jak i w szczegóły. Odzwierciedlają realistycznie poszczególne gatunki. Książka ukazuje, jak bardzo różnorodny jest ptasi świat. Z propozycji tej można dowiedzieć się jakie rodzaje piór ma ptak, jak wyglądają jaja i domy poszczególnych gatunków oraz co robią ptaki w nocy. Na tym różnorodność gatunków się nie kończy. Są przecież ptaki małe i duże, kolorowe i szare, te z długimi i krótkimi dziobami. Autorka przedstawia również mieszkańców Amazonii, wsi oraz miast.
„Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” zawiera wiele ciekawostek, które z pewnością zainteresują młodego czytelnika. Autorka dodatkowo rozbudowała książkę o zadania, dlatego czytając ją, nie ma mowy o nudzie.

„Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” to pomysłowe i wielowymiarowe ujęcie życia, które toczy się gdy zapada zmrok.

Przewodnikami po nocnej wędrówce jest rodzeństwo, które na kolejnych kartach książki odwiedza różne miejsca ukazując co się dzieje gdy większość dzieci już dawno smacznie śpi. Brat i siostra zwiedzają oddział położniczy, gdzie rodzi się wiele dzieci, piekarnię, w której piekarz wytwarza pieczywo, odwiedzają także wydobywających węgiel górników.
Autorka Monika Utnik-Strugała wyjaśnia czym jest dzień polarny i noc polarna, opisuje zjawisko lunatykowania oraz fazy snu. Podpowiada także, o której godzinie powinniśmy wstawać aby być wypoczętym i mieć dobry nastrój.
Propozycja ta zawiera wiele fascynujących informacji z różnych dziedzin nauki, które zostały podane w sposób prosty i zrozumiały. Stronę graficzną opracowała  Małgosia Piątkowska. Ilustracje współgrają z tematyką książki, zostały utrzymane w stonowanej, ciemnej kolorystyce.
„Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy” to oryginalna i wciągająca lektura, którą warto mieć. Polecamy.

Recenzje książek napisała Monika Górka. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

# Ku przestrodze
close slider
Slider